НЕСТАНДАРТНІ КОНСТРУКЦІЇ
Нестандартні вікна
Вікна – це невід’ємна частина всього архітектурного проекту, оскільки їх розташування, конфігурація, формат і параметри формують наше перше враження про екстер’єрі та архітектурному стилі будови, а також про оформлення внутрішнього простору його приміщень.
Потрібно зауважити, що віконні блоки нестандартних і складних форм, через високі вартісні показники, обмежено використовуються в сфері масового будівництва, а, отже, займають нішу, пов’язану з індивідуальним проектуванням.
Компанія КАНТАЛЬ вже багато років спеціалізується на виробництві вікон різних конфігурацій, форм і кольорів, що дає можливість втілити в життя будь-які задуми архітекторів і дизайнерів. До нестандартних форм вікна відносять круглі, трикутні, овальні, арочні, вікна з гнутими і косими імпостами – тобто вікна для великих і не прямокутних прорізів.
Можливі варіанти формоутворення вікон
Вигин профілю
Масове поширення і популярність пластикові вікна отримали завдяки легкості обробки ПВХ-профілю, що дозволяє надати конструкціям найрізноманітніших форм. Арочна частина є найбільш популярним елементом нестандартних вікон. Для якісного згинання арочного елемента, профіль попередньо нагрівають до необхідної температури розм’якшення (застосовуються інфрачервоні промені або особлива гліцеринова ванна), після цього на профіль впливають спеціальними згинальними навантаженнями, так щоб отримати вигнутий елемент з необхідними геометричними параметрами.
Як правило, в арочній частині вікна відсутнє армування, так як зігнути профіль з армуванням – досить рідкісна і досить дорога технологія, що вимагає великих трудовитрат. Це означає, що арки більше схильні до ризику деформації при значних перепадах температури. Це ні в якому разі не означає, що від арок треба відмовлятися, просто потрібно чітко дотримуватися всіх норм, параметрів і рекомендацій, які передбачаються для конструкцій даного типу.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ
Потрібно враховувати, що у нестандартних розмірів вікна також є свої обмеження, як наприклад кут у трикутного вікна не може бути менше 30 градусів для глухого елемента і менше 56 градусів для відкриваючогося . Якщо у арочного вікна є стулка, то вигин повинен бути не менше 40 см в радіусі, а для глухого елемента – 35 см. Точніші цифри розраховуються виходячи з висоти віконного профілю.