Статті

Фото - Монтаж по ГОСТ(Илбрук)Ні у кого не виникає сумнівів, що сучасні вікна, зроблені з металопластику, дерева або алюмінію, оснащені склопакетом - зручні, престижні, практично не вимагають догляду і можуть довгі роки захищати нас від холоду, шуму і пилу. Купуючи нові вікна, ми хочемо бути впевнені, що не дарма витратили гроші і зазнали незручностей, пов'язаних з заміною старих вікон. Адже заміна вікон в будинку займає не один день і тягне за собою багато побутових проблем. На що ж слід звертати увагу при замовленні вікон? Як зробити, щоб не довелося шкодувати витрачений час і гроші?

Які проблеми виникають при експлуатації вікон?

Насправді, вибір якісного вікна - це тільки півсправи. Якими б високими показниками не володіли сучасні вікна, завжди існує проміжок між віконною рамою і стіною будівлі, так званий "монтажний стик". Хоча його й не видно зсередини приміщення, монтажний стик виконує найважливішу функцію. Фактично, це ізоляція нашого приміщення від вулиці. Тому питання якісної обробки монтажного стику слід ставити на перший план. Всі переваги сучасного вікна можуть бути зведені до нуля, якщо монтаж не буде виконаний професійно і якісними матеріалами.

Властивості монтажного стику.

В даний час монтажний стик найчастіше заповнюють піною та, в кращому випадку, наносять шар герметика. Багаторічний світовий досвід експлуатації сучасних вікон показує, що установка вікон тільки на монтажну піну є в корені неправильною. Піна, що застосовується при установці вікон, є прекрасним тепло-і звукоізоляційним матеріалом, але під ультрафіолетовими променями сонця піна руйнується, поступово перетворюючись на пил. Піна також має властивість вбирати в себе вологу. Насичення піни вологою може відбуватися як зовні приміщення (з атмосферних опадів), так і зсередини приміщення (з вологого повітря). А при насиченні вологою піна втрачає свої теплоізоляційні властивості, сприяючи промерзанню монтажного шва і утворенню цвілі та грибка.
Тобто, монтажна піна, будучи чудовим ущільнювачем, що захищає нас від шуму, холоду і вітру, сама вимагає захисту від сонця і вологи.
Уявімо, які ж процеси відбуваються в стику між віконною рамою і стіною. На відміну від звичайних дерев'яних вікон, вироблених свого часу вітчизняними деревообробними комбінатами, сучасні вікна рятують нас від необхідності заклеювання вікон на зиму. Але висока герметичність вікон сприяє різкому підвищенню вологості повітря усередині приміщення в зимовий час. Власникам сучасних вікон знайоме таке явище, як запотівання скла в холодну пору року. Відбувається це через те, що волога, що міститься в повітрі приміщення, конденсується на віконному склі. Різниця температур всередині і зовні приміщення сприяє появі так званої "точки роси" - температури поверхні, при якій водяна пара конденсується і перетворюється на воду. Сконденсована волога з'являється не тільки на шибках, а й усередині монтажного стику.
Таким чином, монтажний стик руйнується не тільки від сонця і атмосферних опадів зовні, а й від вологого повітря всередині приміщення. Монтажні роботи відносяться до категорії "прихованих робіт", тобто якість монтажу неможливо оцінити візуально. Дефекти монтажу, як правило, проявляються на другий чи третій рік експлуатації вікон
У підсумку, замість гарантованих виробником довгих років надійної служби вікна, проходить 2-3 роки, і ми стикаємося з численними проблемами. Це: поява конденсату і тріщин на відкосах віконного прорізу, калюжок води на підвіконні, потім появу протягів, цвілі і грибка на стику між рамою і стіною.

Руйнування монтажного стику відбувається з причини неправильної його обробки і низької якості матеріалів ущільнювачів. Тим самим, наші надії на довгострокову експлуатацію нових дорогих вікон не виправдовуються. І вирішити проблему тепер можна тільки одним способом - встановлювати заново вікно і згадувати, вигрібаючи нове сміття, як кілька років тому ми знехтували питанням якісного монтажу.
Отже, хороше вікно те, яке не тільки добре зроблено, а і правильно встановлено. Що означає добре встановити вікно? Яким способом можна захистити монтажний стик і забезпечити надійну роботу віконної конструкції на довгі роки?

Вирішення проблеми.

Для надійного захисту стику доцільно використовувати технологію ущільнення стиків illbruck, що дає нові можливості в експлуатації вікон - додатковий повітрообмін і вологонепроникність. Принцип ущільнення стику за системою illbruck формулюється так: "всередині щільніше, ніж зовні". А докладніше: всередині приміщення стик захищають щільними пароізоляційними матеріалами, потім стик заповнюють пористим теплоізоляційним матеріалом,а зовні - еластичний водонепроникний матеріал, що забезпечує вентиляцію шва ("дихаючий").
Використовуючи багаторічний європейський досвід роботи з віконними системами, німецька корпорація illbruck (фірма, досить відома в світі високою компетенцією в ізоляційній техніці), розробила технологію ущільнення віконних стиків. Високоякісні матеріали концерну illbruck успішно застосовуються у світовій практиці будівництва.

Скупий платить двічі.

Безумовно, монтаж вікна з такою системою ущільнення коштує дорожче. Та, як відомо, за якість слід платити, і всі про це знають, хоча іноді буває важко зрозуміти, чому одні фірми пропонують безкоштовний монтаж, інші пропонують знижки на монтаж і тільки невелике число фірм чесно кажуть замовнику, що справжній монтаж коштує недешево. Адже вкладаючи гроші у власну нерухомість, Ви збільшуєте свій капітал, при цьому, сподіваючись, що вікно буде служити не одне десятиліття. Застосування системи монтажу illbruck забезпечує якість, тривалий термін служби стику і надійність в експлуатації. Вартість монтажу вікна при цьому збільшується в середньому на 10-20 дол. А ось чи порівнянні ці витрати з проблемами, які можна отримати в майбутньому при звичайному монтажі - вирішувати Вам.

Технологія.

illbruck пропонує використовувати комплекс матеріалів, який складається з ущільнюючих стрічок та якісного утеплювача - поліуретанової піни. Зовні в стик встановлюють попередньо стиснуту саморозширюючу стрічку illmod 2D з еластичного поліуретану. Ця стрічка надійно захищає стик від усіх зовнішніх кліматичних факторів. Усередині стик заповнюють поліуретанової піною, яка на сьогоднішній день є одним з кращих утеплювачів. Зсередини стик необхідно захистити пароізоляційною стрічкою з бутилкаучуку Fenster Butylband або з алюмінієвої фольги Fensterfolie Innen (залежно від способу обробки відкосу). Такі стрічки не пропускають в стик надлишкову вологу, яка міститься в повітрі приміщення.
Зовні, під віконний відлив, необхідно встановити водозахисну дифузійну стрічку з поліестерової тканини Fensterfolie Aussen, матеріал, міцно приклеюється до стіни і до коробки вікна.

Наші замовники:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4