Статті

Якісний профіль - для хорошого вікна

Якісне вікно можна виготовити тільки з хорошого профілю. Неможливо виготовити класну конструкцію з профілю низького класу, точно також, як нереально зробити хороший костюм з неякісної тканини. І навіть якщо на перший погляд вікна виглядатимуть однаково, ця зовнішня подібність буде дуже недовгою. Що ж необхідно знати про віконному профілі звичайному споживачеві, на що звертати увагу? Які фактори ризику дійсно серйозні, а які - вигадані менеджерами для того, щоб змусити Вас по швидше розщедритися?

Сертифікати

Підтвердженням якості профілю є наявність у нього міжнародних незалежних сертифікатів. Одним з найбільш авторитетних і значущих є Сертифікат RAL. Необхідно відзначити, що сертифікат RAL видається не просто профільній системі, а профілям, виробленим на певному заводі. Тому, коли ми говоримо про те, що та чи інша система має сертифікат RAL, необхідно перевіряти, чи діє цей сертифікат щодо конкретного виробництва.
Так, всі німецькі профільні марки мають сертифікати RAL для своїх «рідних» заводів, розташованих на території Німеччини. Але тільки VEKA володіє сертифікатом RAL для всіх своїх виробництв, в тому числі - для двох російських заводів компанії, в Новосибірську і Москві.

Ще одним важливим сертифікатом є сертифікат DIN ISO 9001: 2000, за допомогою якого підтверджується наявність у компанії ефективної системи управління якістю, що відповідає міжнародним нормам і стандартом. Цей документ видається також тільки конкретному виробництву. Обидва заводи VEKA в Росії мають такий сертифікат.

Ось такої ширини ... Які бувають профілі?

Один з найбільш частих питань, з яким стикається замовник, починаючи збирати інформацію про вікна - це питання монтажної ширини профілю. Найчастіше в рекламних матеріалах фігурують значення 58 і 70 мм. Іноді бувають і «творчі варіації», наприклад «у всіх 58 мм - у нас 60», або «у всіх 70 мм - у нас 74 мм». Наведені в рекламі цифри означають якраз монтажну ширину профілю. Давайте поговоримо про це трохи докладніше.

58 мм - класика жанру

Перші віконні профілі, які з'явилися в середині 50-х років у Німеччині, мали ширину 58 мм. Це було пов'язано з тим, що вони фактично повторювали геометрію дерев'яних рам, де така ширина в свою чергу була обумовлена технологічно. 58-мм системи дозволяють вирішувати більшість задач в області проектування і виробництва вікон у всіх кліматичних зонах - якщо, звичайно, виробник дотримується технології зборки і монтажу готових конструкцій. VEKA випускає 58 - мм систему профілів EUROLINE, якість і надійність якої цінують споживачі у всьому світі.

70 мм - тепліше і безпечніше

У другій половині 80-х років в Європі стали з'являтися профілі із збільшеною монтажною шириною - 70 мм. Вони призначені для виробництва віконних елементів з поліпшеними теплофізичними характеристиками. Ці системи дозволяють споживачеві істотно розширити перелік можливих опцій вікна (таких, наприклад, як шумозахисні властивості), оскільки в них можна використовувати і склопакети більшої ширини, ніж в 58-мм системах. У програмі VEKA - чотири профільні програми, що мають ширину 70 мм - це SOFTLINE, TOPLINE, SWINGLINE і PROLINE.

Для тих, хто любить по максимуму

Але і 70 мм - не межа. У 2008 році VEKA представила на ринку абсолютно нову систему, по-справжньому преміальний продукт VEKA ALPHALINE. Ширина цих профілів - 90 мм. Якщо в 58-мм профілях можна використовувати склопакети шириною до 32 мм, в 70-мм - до 42, до в ALPHALINE можна поставити пакет шириною 50 мм.

Кілька слів про камери

Поряд з інформацією про ширину профілю, продавці віконних компаній люблять розповідати про те, скільки всередині профілю камер. Що таке профільні камери і для чого вони потрібні? Наскільки їх кількість впливає на якість профілю і теплоізоляційні властивості вікна? Чи правда, що «чим більше камер, тим краще»?

Раз, два, три ...

Камери - це порожнини всередині профілю, утворені вертикальними перегородками. У класичних профільних рішень три камери . Перша (передня) призначена для водовідведення, друга, або центральна камера, служить для розміщення в профілі металевого армуючого підсилювача. І, нарешті, третя (задня) камера призначена для закріплення деталей, що фіксують віконну фурнітуру, а також для створення додаткового повітряного прошарку, щоб холоду з центральної камери, яка містить армуючу сталь, було не так просто потрапити в приміщення.

Скільки камер потрібно?

Оптимальним у віконних технологіях вважається, коли класичні системи мають три камери, а системи з монтажною шириною 70 мм - чотири або п'ять. Збільшення кількості камер без відповідної зміни монтажної ширини ніяк не впливає на теплофізику вікна, а підпорядковане виключно рекламним цілям. Інша справа, якщо профіль стає відчутно ширше, як, наприклад, у випадку з профільної програмою VEKA ALPHALINE, де цей показник становить 90 мм. В цьому випадку доцільно збільшення кількості камер до шести.

То чи має розмір значення?

Маркетологи і менеджери віконних фірм не втомлюються вимірювати профілі від різних постачальників у пошуках «додаткових» міліметрів. А потім ці профілі пропонуються покупцям як гарантоване позбавлення від всіх можливих складнощів. Насправді ж ...

  • по монтажній ширині всі профілі можна розділити на два великі класи: 58 - 64 мм і 70-76 мм. Усередині кожного з цих класів теплотехнічні характеристики будуть абсолютно однакові. Між самими класами різниця є. А всередині - немає ніякої.
  • збільшення або зменшення кількості камер в в профілі без відповідної зміни монтажній ширині ніяк не впливає на теплотехніку вікна. Якщо монтажна ширина змінюється незначно, тобто профіль залишається в тому ж самому класі, то збільшувати число камер з точки зору практичного ефекту також безглуздо. Це означає, що, наприклад, теплотехнічні властивості профілю, що має ширину 74 мм і шість камер будуть точно такими ж, що і у профілю шириною 70 мм, що має п'ять камер.
Реальна небезпека, або А і Б сиділи на трубі

Погоня за міліметрами відволікає споживача від дійсно реальних ризиків. Так, мало кому відомо, що російський ринок сьогодні переповнений так званими «об'єктними» профілями, що мають більш тонку зовнішню стінку. Профілі класу «Б» (саме так вони іменуються офіційно) маються сьогодні в асортименті більшості профільних фірм, включаючи і багато іменитих німецьких компаній. Споживачеві необхідно пам'ятати, що вікна з таких профілів:

  • володіють гіршою формостійкістю
  • мають слабші кутові з'єднання
  • фурнітура в таких вікнах вимагає більш частого регулювання, ризик її виходу з ладу відчутно вище
  • «Тривалість життя» у таких вікон істотно менше, ніж у вікон, виготовлених з профілів відповідних RAL.

www.veka.ru

Наші замовники:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4