Статті

Після дуже холодних днів багато хто зіткнувся з проблемою промерзання і утворення конденсату на пластикових вікнах. Давайте спробуємо розібратися чому це відбувається.

Пластикові вікна самі по собі не сприяють утворенню конденсату у вашій квартирі. Справа в тому, що нові вікна, змінивши умови вентиляції, теплообміну, та мікроклімат у вашій квартирі, вимагають зміни старих методів експлуатації.

Чому це відбувається?

Повітря завжди містить деяку кількість водяної пари. При більшому вмісті вологи утворюється туман (водяна пара), який осідає у вигляді води на холодних поверхнях, таких, як вікна або в кутках приміщення (конденсаційна вода, конденсат).

Якщо повітря насичене водяною парою, то його відносна вологість займає 100%. Відносна вологість характеризує ступінь насичення повітря водяною парою при даній температурі. Найбільш сприятливо людина відчуває себе при відносній вологості від 40 до 50%.

Утворення конденсату залежить від температури в різних частинах приміщення. Якщо насичення водяною парою відбувається біля поверхні вікон, де відносно більш низька температура, то там осідає волога, причому водяна пара перетворюється в дрібні краплі. Вирішити цю проблему можна частим провітрюванням. Тому що більш холодне повітря, після того як воно нагрівається в приміщенні, може прийняти ще багато вологи. Чим більше вологи накопичується в приміщенні, тим частіше воно має провітрюватися. Чим холодніше зовнішнє повітря, тим швидше закінчується процес провітрювання. При цьому тепло майже не витрачається, тому що саме повітря акумулює тільки трохи тепла, основне тепло в приміщенні акумулюють стіни.
Однак охолодженню стін треба перешкоджати, тому провітрювання має становити від 5 до 10 хв або встановити вентиляційний клапан, який дозволить автоматизувати цю процедуру.

Причини, що призводять до підвищення вмісту водяної пари в повітрі квартири:

Кухня: водяна пара утворюється при приготуванні їжі, кип'ятінні білизни.
Ванна: у ванній миються, перуть і сушать білизну, що також веде до утворення водяної пари.
Спальня: з поверхні людського тіла під час сну випаровується від 0.5 до 1-х літрів води.

У всіх цих випадках необхідно провітрювати приміщення під час періодів підвищеної вологості та відразу після цього. Також причиною підвищеної вологості в квартирах може бути:

 1. проведення ремонтів квартир з використанням вологих процесів таких, як штукатурні роботи, фарбування стін водно-дисперсними фарбами, побілка стель, обклеювання стін шпалерами та ін .;
 2. всілякі перепланування в приміщеннях виконані мешканцями самостійно без урахування норм проектування, порушення (розбирання, перекриття каналів) існуючої системи вентиляції, знесення міжкімнатних перегородок;
 3. часто заміна радіаторів опалення на сучасні (імпортні) проводиться мешканцями без проведення відповідних теплотехнічних розрахунків, що призводить до недостатньої тепловіддачі і відповідно до зниженої температури в житловому приміщенні;
 4. радіатори опалення виконують дуже важливу функцію, обігріваючи віконний отвір. Установка широких підвіконь над радіатором опалення призводить до утруднення конвекції гарячого повітря від радіаторів, а значить сприяють підвищенню вмісту вологи;
 5. в сучасних квартирах штори та гардини часто торкаються підвіконня і тим самим перекривають доступ теплого повітря до віконного отвору;
 6. установка на підвіконнях горщиків з кімнатними рослинами, вміст акваріумів незакритих склом, що перешкоджає випаровуванню води;
 7. підтікають крани на кухні та у ванних кімнатах.

Необхідно пам'ятати, що якісна і довговічна робота запірних механізмів пластикових вікон безпосередньо залежить від якості їх експлуатації. В момент прикриття стулок ручка повинна знаходитися строго в горизонтальному положенні при стулках з одинарним відкриванням і у вертикальному положенні при стулках з подвійним відкриванням, при цьому запірний механізм знаходиться в нейтральному положенні.

Хотілося б відзначити ще раз, що самі пластикові вікна не сприяють утворенню конденсату в квартирі. Справа в тому, що нові вікна, змінивши умови вентиляції, теплообміну та мікроклімат у вашій квартирі, вимагають зміни старих методів експлуатації приміщення. Ми постаралися пояснити Вам причину можливого виникнення запотівання вікон та сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам забезпечити оптимальні умови проживання в Вашій квартирі.

Наші замовники:

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4