Статті

Фото - Ударостійкі сткопакетиІнколи нам потрібно, щоб склопакет крім своїх основних функцій пропускання світла й утримання тепла мав ряд спеціальних параметрів. Одним з таких параметрів є ударостійкість.

Причин установки ударостійких вікон може бути маса. Вікна нижніх поверхів будівлі постійно наражаються на небезпеку бути розбитими. Діти, які грають в м'яч, камінь, що вилетів з-під колеса проїжджаючої машини, або навіть зловмисник, що розбив вікно для проникнення в будинок - незалежно від причини результатом є руйнування склопакета. Для його заміни потрібно буде знов викликати замірника з фірми-виробника, потім чекати, поки склопакет буде зібраний і загерметизований, потім узгоджувати приїзд монтажників, відбираючи в себе дорогоцінний час. Всі ці клопоти виллються до того ж в чималу суму, яку можна було заощадити, заздалегідь подбавши про установку армованого скла.

Ударостійкі склопакети виготовляються за допомогою використання різних полімерних плівок, що наносяться на скло. Можлива й комбінація, коли загартоване ударостійке скло покривається плівкою для збільшення його міцності. При цьому розрізняють просто ударостійке скло, стійке до пробивання скло, і стійке до різних засобів ураження, їх ще називають кулестійкі. Всі три категорії мають власні характеристики, які повинні відповідати державному стандарту Р 51136-98.

Згідно ГОСТу ударостійке скло повинне витримувати удар кульового тіла вагою 4,11 кг, яке вільно падає з висоти від 3,5 до 9,5 метрів. Воно легко витримає кинутий хуліганом камінь і встоїть до футбольного м'яча, що пролетів мимо воріт. Однак, якщо вам потрібен додатковий захист, краще встановити стійке до пробивання скло.

Стійке до пробивання скло ділиться на категорії по класах захисту. Вони не гірше сталевих решіток здатні протистояти проникненню в вашу квартиру зловмисника. Чим вище категорія, тим краще захист і тим довше скло витримає здійснюваний на нього вплив. Скло марки Б1 витримує 30-50 ударів лезом сокири масою 2 кг. Скло марки Б2 витримує 51-70 ударів лезом сокири. Скло марки Б3 витримує понад 71 удару. За той час, поки хтось буде намагатися розбити ваше скло, ви або ваші сусіди, які почули шум, цілком можете встигнути викликати міліцію.

Бізнесменам або службовцям силових структур, та й простим громадянам, чия діяльність, так чи інакше пов'язана з певною часткою ризику, для підвищення безпеки можна встановити кулестійке скло. Воно здатне витримати постріл з пістолета, або, наприклад, уламки від вибуху біля вікна. Таке скло збереже не тільки ваше житло, але й ваше життя.

Замовляючи ударостійкий склопакет, ні в якому разі не забувайте, що захист - це комплексний захід. Хороше і міцне скло не врятує, якщо воно встановлено в дешевий профіль. Вага скла з захистом збільшується в порівнянні зі звичайним, так що про якісну фурнітурі варто подумати теж не в останню чергу. І пам'ятайте, що краще встановити ударостійке скло і ніколи не перевірити цю його характеристику, ніж опинитися в складній ситуації незахищеним.

stekline.com

Наші замовники:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4