Статті

Фото - Енергозберігаючі стекло пакетиНа більшій частині території України в зимовий час наступають значні холоди. У середній смузі нерідко стовпчик термометра опускається до -30 ° C. Немає нічого дивного, що за таких умов теплозахисні і енергозберігаючі функції вікна споживачі ставлять на перше місце. Звичайно, багато в чому вони залежать від типу і якості профілю, але він займає лише невелику частку площі віконного прорізу. Всю іншу площу займає склопакет, і саме його характеристики визначають, наскільки комфортно буде у вашому будинку взимку.

В Європейських країнах проблема заощадження тепла в будинку, і за рахунок цього скорочення споживання енергії вже давно вирішується на державному рівні. Так як втрати тепла значною мірою відбуваються саме через вікна, виробники розробили спеціальні покриття для скла, які пропускають видимий спектр світла, але утримують теплове випромінювання. Ці покриття наносяться безпосередньо при виготовленні скла, або після виготовлення. Нанесені при виготовленні скла покриття, їх називають твердими, набагато стійкіші до зовнішніх чинників, але гірше відбивають інфрачервоні теплові промені. М'які покриття, які наносяться вже на готове скло, краще справляються з цією функцією, тому що мають більший коефіцієнт відбиття. Однак м'яке покриття погано переносить вплив вологи і тому скло з ним потрібно відразу встановлювати в склопакет, напиленням всередину.

Випромінювальна здатність скла позначається буквою Е. У звичайного скла Е = 0.83, а у скла з низькоемісійним оптичним покриттям Е = 0.2 і навіть Е = 0,4. В останньому випадку скло відбиває в приміщення до 90% теплової енергії, що дозволяє істотно скоротити витрати на опалення житла.
Залежно від типу напилення, розрізняють К-скло і I-скло. К-скло найбільш поширене завдяки простоті виготовлення, відмінною теплоізоляцією та нейтральному кольору. Його зазвичай встановлюють всередині склопакета, тому що, відбиваючи теплову енергію, воно нагріває повітря в камерах і перешкоджає появі конденсату. При цьому здатність скла пропускати світло практично не змінюється, а втрати тепла зменшуються майже в три рази. К-скло може поєднувати в собі різні функції, його можна зробити сонцезахисним, ударостійким і безпечним.

Ще кращими характеристиками володіє I-скло, коефіцієнт випромінювальної здатності якого ще нижче. Для його отримання на поверхню звичайного скла наносять низькоемісійне покриття на основі оксидів металу. Це робиться за допомогою складного і дорогого устаткування в вакуумному середовищі. Товщина покриття складає декілька сотих міліметра і воно практично не помітно для людського ока. I-скло відмінно пропускає сонячне світло, не знижуючи освітленості приміщення, і відображає теплові хвилі. Для збереження покриття і властивостей скла його встановлюють всередині склопакета, де воно захищене від вологи і дії абразивних частинок пилу, літаючих в повітрі.
Дуже часто разом з застосуванням низькоемісійного скла для поліпшення теплозахисту камери склопакета заповнюються інертними газами: аргоном або криптоном. Ці гази є ще кращими теплоізоляторами, ніж повітря, і дозволяють без збільшення кількості стекол домагатися прекрасних результатів. Зрозуміло, для збереження властивостей склопакета його камери повинні бути абсолютно герметичні і не допускати витоку газів.

Встановіть у своєму будинку енергозберігаючі вікна, та зима відразу перестане бути для вас холодною порою року. Принаймні, вдома ви завжди будете почувати себе затишно та комфортно.

stekline.com

Наші замовники:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4