Статті

Вікна - один з найважливіших елементів будинку, який сприяє створенню комфортних умов проживання. Вони дають необхідне освітлення та дозволяють насолоджуватися прекрасним видом зовні . При цьому розміри вікон мають вирішальне значення для створення комфортного відчуття.

Занадто малі або неправильно розташовані вікна роблять кімнату темною і незатишною. Занадто великі вікна іноді змушують почувати себе як в акваріумі, у скляному будинку, де втрачається відчуття захищеності.
Тому важливо на початковому етапі точно спланувати розміри, вигляд і розташування вікон, а також план освітленості. Не забудьте і про форму віконних рам.

Відповідно до будівельних правил, мінімальна кількість світла надходить в приміщення, якщо площа всіх скляних поверхонь у сумі становить 10-12,5% загальної площі поверхні приміщення. Оптимальні умови освітлення за фізіологічними показниками досягаються при ширині вікон, рівної 55% ширини житлової кімнати.
Для того щоб навіть сидячи, не докладаючи додаткових зусиль можна було виглянути назовні, верхній край підвіконної стінки повинен перебувати на висоті 90-100 см. Залежно від висоти приміщення верхній край віконного елемента перебуває на висоті 200-220 см, залишаючи місце для вбудовування віконної перемички, гардин або ролетної коробки.

Віконна рама - це частина віконного елемента, яка жорстко з'єднана з цегляною кладкою.
Віконні стулки - рухливий елемент вікна. Залежно від виду фурнітури вікно може відкриватися як двері, відкидатися або відкриватися обертанням навколо вертикальної або горизонтальної осі, а також може відкриватися в різних напрямках. Склопакет закріплюється в стулках за допомогою штапиків.
На зовнішній стороні стулок вікна розташовується відлив, який перешкоджає проникненню води між стулкою і рамою.
В двостулкових та багатостулкових вікнах між стулками можуть розташовуватися поперечини (імпости), що підтримують стулки.
Про стулки з штульпом говорять у випадку, коли при закриванні вікна його стулки завдяки взаємодоповнюючим профілям входять один в одного. В цьому випадку перегородки між стулками не потрібні.
Вікна в сучасному виконанні замикаються віконною ручкою.
У певних випадках може виникнути необхідність заблокувати одну зі стулок, щоб вона не відкривалася. Таку стулку можна спочатку зробити нерухомою, тобто "глухою".
Не тільки глухі стулки вікон, але та сама рама може тримати скло. Такі віконні коробки, що заміняють стулки, монтують як ізольований елемент, точно так само, як і решта рами і стулки.

Для того щоб полегшити навантаження на віконну конструкцію з боку покрівлі та цегляної кладки, на певну ширину над вікном вбудовують перемички. При вбудовуванні ролетної коробки вони приймають на себе вертикальне навантаження.

Розумна пропорція вікна - передумова благополучного функціонування вікна протягом довгих років.
Якщо розміри вікон занадто великі, то у відкритому стані фурнітура і конструкція рами зазнаватимуть надлишкове навантаження від ваги склопакетів. Якщо відкриті віконні стулки тягнуться углиб кімнати на значну відстань, то це може створити додаткові проблеми, особливо в маленьких приміщеннях. Часто зовні зовнішній вигляд великих вікон залишає бажати кращого.
Ідеальна форма - прямокутник шириною 80 та висотою 130 см.
Поряд з поворотними вікнами, які відкриваються тільки в одному напрямку, велике поширення одержали поворотно-відкидні вікна. Вони можуть як відкриватися всередину приміщення поворотом, так і відкидатися.
Відкидні вікна відкриваються зверху. Вони використовуються на сходових прогонах, де стулчасті вікна можуть стати джерелом небезпеки, у підвалах, а також у приміщеннях, де відкриті стулки вікна можуть заважати. Ці вікна повинні бути легко доступні для догляду та чищення як зсередини, так і зовні.

Двостулкові вікна переважно відкриваються поворотом або відкидаються. Зверніть увагу на правильні пропорції обох стулок. Співвідношення ширини, стулок 3: 5. Ця пропорція відповідає золотій середині - співвідношенню величин, властивому образотворчому мистецтву, сприймається більшістю людей як найбільш вдале і пропорційне.
Якщо ширина віконного прорізу становить 2 м і більше, то часто використовують тристулкову конструкцію. Особливо вдало симетричний поділ такого тристулкового вікна, при якому дві бічні стулки мають однакові розміри.

Вікно, що відкривається в обидва боки, обертається навколо своєї осі в горизонтальній і вертикальній площині. Цей вид вікон особливо підходить для вікон великих розмірів. Якщо обрано цей варіант, простежте, щоб вікно можна було фіксувати в різних положеннях.
Перевага такого вікна: воно повертається таким чином, що можна без проблем помити зовнішню поверхню вікна зсередини.

Наші замовники:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4