Статті

Виробникам вікон та профілів доводиться непросто: 2005 і 2006 роки були ознаменовані безпрецедентним зростанням цін на ПВХ. Їх підвищення, що доходило у деяких постачальників сировини до 30%, зовсім не каприз якоїсь однієї бісячоїся з жиру монополії. Ціни піднялися скрізь - і в Україні, Росії, і в Азії, і в Європі. Про причини цього підвищення в галузевій пресі говорилося багато і докладно. Але наскільки б переконливими були названі учасниками ринку причини, сухий залишок так само однозначно простий, як і невтішний: ціни ростуть, і, очевидно, будуть рости і далі.

На тлі цих змін все частіше пропонуються так звані «об'єктні системи». Вони можуть називатися по-різному (полегшені, тендерні ....), незмінною залишається їх суть: йдеться про профільні артикули із зменшеною товщиною зовнішніх стінок. Поява їх зрозуміла. Кожен виробник прагне виробити максимальну кількість продукції при мінімальних затратах, тобто з мінімальної кількості сировини. В умовах європейського (в тому числі й українського) ринку, коли ціна виробу розраховується на основі погонного метра, а не ваги, споживач може не помітити зрадницької різниці зменшення товщини стінок «всього лише» на декілька десятих доль міліметра.

І, тим не менш, ця різниця є. Вона реальна та відчутна. Вона може мати цілком реальні наслідки, як для виробників віконних блоків, так і для кінцевих споживачів. Говорячи про це, ми маємо на увазі не абстрактне «погіршення якості», а цілком конкретне підвищення споживчих ризиків. Яких саме?

- Необхідність зміни режиму зварювання

У профілів із зменшеною товщиною зовнішніх стінок в процесі зварювання спостерігається більш виражена деформація. Для зварювання таких профілів необхідно змінювати режим роботи зварювання, послаблюючи притиск.
При зварюванні профілів з нормальними зовнішніми стінками (3 мм) ширина перерізу зварювальних поверхонь в силу природної усадки ПВХ і подальшої зачистки становить 2,4 мм. При зварюванні «економ-систем» цей показник становить 1,9 мм. Наслідком цих змін є погіршення якості зварних швів. Вони стають більш крихкими.

- Ослаблення міцності кутових з'єднань

Навіть у випадку 100% -правильного зварювання «економ-систем» застосовний до них показник міцності кутових з'єднань при випробуванні на механічне навантаження складає лише від 61% до 81% в порівнянні з профілями RAL. Середня величина - 73%. Таким чином, міцність кутових зварних з'єднань профілів RAL більш ніж на 25% перевищує аналогічне значень профілів, що відносяться до «економ-серій».

- Скорочення часу безпечної експлуатації вікна

Для дотримання розрахункових термінів безпечної експлуатації вікна відповідно до вимог RAL (5 * 105 h, тобто ≈ 50 років) значення постійно діючого механічного навантаження у тонкостінних профілів також повинне бути зменшене на 25%. Тобто, якщо навантаження на кутове з'єднання профілю, відповідного RAL, знаходиться в межах середнього нормативного показника, то межа міцності такого з'єднання наступає через 50 років. Якщо таким же навантаженням піддається вікно з тонкостінного профілю, термін служби його кутових з'єднань складе всього 5000 годин, тобто 208 днів.

- Гірша стійкість до погодних впливів

Тонкостінні профілі мають менший термін безпечної експлуатації. Так, проведені виміри на зразках профілів після 40 років їх використання в готовому виробі показали, що товщина зовнішньої стінки за цей час зменшується в середньому на 0,7 мм. Таким чином, в профілів економ-серії після 40 років експлуатації товщина стінки буде складати всього 1,8 мм, що означає перетворення вікна в «картковий будиночок».
Такі профілі відчутно важче обробляти, а виготовлені з них вікна важче монтувати. Крім цього необхідно відзначити, що в об'єктних системах в якості матеріалу для ущільнювачів часто використовується м'який ПВХ, а не ЕПТК. Причому не тільки в штапики, але і в самій стулці. Не секрет, що багато переробників періодично бавляться і нестандартним армуванням. Але якщо в нормальних профілях негативний ефект від фокусів з армуванням хоча б частково компенсується самим профілем, які мають стінки необхідної товщини, то використання тонкого армування в поєднанні з кволими рамою і стулкою перетворює пластикове вікно в подобу одноразового стаканчика.

Але що до цих сентенцій профілісту ... адже піпл, як мовиться, хаває. Більш того - вимагає. Колись , на зорі цього бізнесу, вітчизняні будівельники бачили в західних виробниках та постачальниках будівельних матеріалів провідників нової промислової культури. Тепер ситуація змінилася, і колишні законодавці віконної моди соромливо пропонують на ринку профілі класу B, не наважуючись навіть нанести свої імена на захисну плівку.

На тлі цих подій VEKA пішла проти течії, зробивши, на перший погляд, абсолютно нелогічний крок. Ми не тільки прийняли рішення не виробляти економ-систем. Ми закрили для себе можливість виробництва такої системи і в майбутньому, свідомо поставивши себе під контроль фахівців RAL - самого суворого промислового стандарту Європи. Ми зробили це, тому що для нас принципово важливо пропонувати переробникам продукт, який не соромно називати ім'ям VEKA. В історії віконного бізнесу вже була така сторінка, коли захоплення демпінгом призвело в Італії до катастрофічного зниження іміджу пластикового вікна, перетвореного з високоякісного продукту в якийсь «тендерний ерзац». Прагнення заробити за рахунок постійного зниження ціни і збільшення обороту призвело до того, що обороти з часом стали зменшуватися, а разом з ними - і заробітки. Для того, щоб скорегувати прибутковість бізнесу хоча б трохи, всім гравцям ринку довелося проводити дорогі кампанії, що переслідували тільки одну мету: повернути вікну із пластику його добре ім'я.

VEKA часто називають консерваторами, і це частково вірно. Тому що консервативно те, що по справжньому серйозно. І це вселяє повагу і довіру, яку ми заробляли десятиліттями. І ми не віддамо цього, погнавшись за вигодою одного дня.

oknalife.ru

Наші замовники:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4